Yeni Öğrenci Konukevinin Temeli Törenle Kastamonu’da Atıldı

04/12/2015 Paylaş:   

Kastamonu’nun Abana ilçesinde yapılacak olan Cemile-İsmet Şen Öğrenci Konukevi ve Sosyal Tesisleri'nin temeli törenle atıldı.
 
Hayırseverlerin bağışlarıyla yapılacak olan Cemile-İsmet Şen Öğrenci Konukevi ve Sosyal Tesisleri’nin Türk Kızılayı Abana Şubesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen temel atma törenine Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Genel Başkan Vekili Kemal Akar, Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın, Kastamonu Milletvekili Murat Demir, Abana Belediyesi Başkanı Rıdvan Oyar, hayırseverler, Kızılay Şube Başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.
 
“Hayırseverlerimize teşekkürler”
 
Sadece Türkiye’nin değil dünyanın her tarafına Türk milletinin merhamet elini ulaştırmaya gayret ettiklerini söyleyen Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, “Bizler, sizlerin verdikleriyle dünyanın yer tarafına, uzak Asya’dan Avrupa’ya, Afrika’nın en ücra köşelerine kadar milletimizin merhamet elini uzatmaya gayet ediyoruz. Bugün, bildiğiniz gibi en güncel haliyle Suriye’nin kuzeyinde orantısız bir güç tarafından bombalanmaya maruz kalan Bayırbucak Türkmenlerinin yanında Türk milletinin adına hiçbir ayrım yapmadan Türk Kızılayı olarak bizler varız. Türk Kızılayı olarak bize güvendiğiniz, inandığınız ve birikimlerinizi bize emanet ettiğiniz için teşekkürlerimi sunuyorum. Hepinizin bildiği gibi Türk Kızılayı, Türk milletinin merhamet ve iyilik elidir” dedi.
 
“Türk Kızılayı herkese el uzatıyor”
 
Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın da dünyanın hangi köşesinde bir afet ve bundan zarar gören insan varsa Türk Kızılayı’nın onlara yardım elini uzattığı söyledi. Bunun bir Türk vatandaşı olarak kendilerini ziyadesiyle memnun ettiğini, gururlandırdığını anlatan Günaydın, hayır işlerinin insanlar için önem taşıdığını belirtti.
 
Konuşmaların ardından yurt binasının arazisini bağışlayan ve öğrenci konukevinin yapımını üstlenen hayırsever aileye plaket takdim edildi. Daha sonra ise 300 öğrenci kapasiteli öğrenci konukevinin temeline ilk harç törenle döküldü.