Haber Arşivi

5 / 0
04/12/2015

Genel Başkan Vekili Dr. Kınık Afrika ile Eğitim Diplomasisi Çalıştayına Katıldı

Ankara’da düzenlenen Afrika ile Eğitim Diplomasisi çalıştayında Türk Kızılayı’nın Afrika’daki çalışmalarını anlatan Genel Başkan Vekili Dr. Kınık, insani yardım ile eğitim ilişkisinin önemine de vurgu yaptı.
 
İstanbul Aydın Üniversitesi ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) işbirliğiyle düzenlenen Afrika ile Eğitim Diplomasisi çalıştayında Türk Kızılayı’nı temsilen Genel Başkan Vekili Dr. Kerem Kınık yer aldı. Afrika ülkelerinin Türkiye’deki diplomatik temsilcilerinin yanı sıra iş konseylerinin ve akademisyenlerin de katıldığı toplantıda, Türkiye’ye gelen Afrikalı öğrencilerin nasıl teşvik edileceği, Türkiye'de ve kendi ülkelerinde öğrencilere sağlanabilecek iş imkânlarının nasıl artırılacağı konuları ele alındı. Katılımcılara Türk Kızılayı’nın Afrika’da yürüttüğü insani yardım çalışmalarını anlatan Genel Başkan Vekili Dr. Kınık ise, insani yardımla eğitim ilişkisinin önemli bir konu olduğunu da belirtti.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ