Seydişehir Şubesi’nden Suriyeli Türkmenlere Yardım

04/12/2015 Paylaş:   

Türk Kızılayı Seydişehir Şubesi, hayırsever vatandaşların bağışladığı bir TIR dolusu yardım malzemesini Suriye’deki Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere bölgeye gönderdi.
 
Seydişehir’in Ketenli Mahallesi başta olmak üzere, Dikilitaş, Yaylacık, Çat, Bostandere mahalle muhtarlarının organizasyonuyla gerçekleştirilen Bayırbucak Türkmenlerine gıda yardımı organizasyonuyla 25 ton patates, un, battaniye ve giyecekten oluşan bir TIR dolusu yardım malzemesi toplandı. Türk Kızılayı Seydişehir Şubesi Başkanı Tevfik Balcı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen uğurlama törenine Seydişehir Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Seydişehir Belediyesi Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Müftüsü Kemal Demirel, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
“Emeği geçen herkese teşekkürler”
 
Seydişehir Kaymakamı Özyiğit, yapılan bu yardımın güzel bir dayanışma sergilediğini belirterek; “Yapılan bu iş son derece değerli. Sizler bu hayırseverliğinizle değerlerimize ve geleneklerimize bağlılığınızı gösterdiniz. Güzel bir iş yaptınız. Başta Kızılay Şube Başkanı Tevfik Balcı olmak üzere önayak olan muhtarlarımıza, bağışta bulunan siz değerli halkımıza teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Seydişehir Şubesi Başkanı Tevfik Balcı, “Kızılay olarak hayırseverlerimizin desteğiyle Türkmen kardeşlerimizin her türlü ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz. Hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.