Yol Güvenliği Projesine Şubeler Sahip Çıkıyor

07/12/2015 Paylaş:   

Trafik kazalarında, emniyet kemeri kullanmamaktan kaynaklanan ölümlerin ve yaralanmaların önüne geçmek için yasa yapıcıları yönlendirmek için Türk Kızılayı tarafından başlatılan Yol Güvenliği Savunuculuk Projesi’ne şubelerin daha fazla desteğini alabilmek adına “Politikacılarla Etkili İletişim Çalıştayı” düzenlendi.
 
Yol güvenliği politikalarının güçlendirilmesi için karar alıcıları etkileyecek iletişim becerilerini arttırmayı ve eylem planı oluşturmayı hedefleyen Çalıştay, şubelerin katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi. Türk Kızılayı Genel Sekreteri Av. Ayşegül Genç ve Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkan Yardımcısı Semra Çetinkaya’nın da katıldığı Çalıştayda, şube başkanı ve yöneticilerine politikacılarla iletişim konusunda detaylı bilgi verildi.
 
“Şubelerimize Daha Fazla Görev Düşüyor”
 
Çalıştay açılışında bir konuşma yapan Genel Sekreter Av. Ayşegül Genç, Yol Güvenliği Savunuculuk Projesini başından beri önemsediğini belirterek, desteklerinden dolayı şube başkanlarına ve bu işte görev alan gönüllülere teşekkür etti.
 
Tarihi boyunca her zaman ihtiyaç sahiplerinin yanında olan Türk Kızılayı’nın bu projeyi yürütmesinin isabetli ve anlamlı olduğunu da kaydeden Genç, Avrupa Birliği’nin projeler için ayırdığı fonların yol güvenliği ve daha birçok projenin hayata geçirilmesi için kullanılabileceğini, şubelerin bu konuyu da iyi değerlendirmesi gerektiğini vurguladı.
 
Proje sayesinde bir yasa taslağı hazırlandığını ve TBMM’ye gönderildiğini de hatırlatan Genç, önümüzdeki süreçte yasanın onaylanması yönünde önemli gelişmeler yaşanacağını söyledi. Genç, politikacılarla görüşmeye giden Kızılaycıların çarpıcı verileri ve rakamları ön planda tutarak, karar alıcıları etkili bir şekilde yönlendirmiş olacaklarını da sözlerine ekledi.
 
Çalıştay iki gün sürecek ve politikacılarla etkili iletişim konusunda birçok başlıkta sunum yapılacak.