Şefkat Eli Sosyal Mağazası Açıldı

07/12/2015 Paylaş:   

Ankara 1. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği ve Türk Kızılayı Ankara Şubesi’nin ortak projesi olan “Şefkat Eli” sosyal mağazası, Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde açıldı.
 
İki bölümden oluşan ve 40 metrekare alanda bulunan Şefkat Eli sosyal mağazası, hastanede yeni doğum yapmış ihtiyaç sahibi anne ve bebeklerin günün her saatinde yararlanabileceği bir mekân olarak hazırlandı. Yeni doğan bebekler ile anneleri, hayırseverlerin bağışladığı kıyafet, bebek bezi, hijyen malzemeleri, oyuncak ve bebek maması gibi malzemelere ücretsiz ulaşabilecek.
 
“Hayırseverlerimizin desteğini bekliyoruz”
 
Şefkat Eli sosyal mağazasının açılışında konuşan Ankara 1.Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri ve Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, “Birlik ve bağlı sağlık tesisleri olarak sağlık hizmetleri yanında sosyal sorumluluk projelerine de önem veriyoruz. Onları ev ortamında hissettirecek her türlü desteği verdik. Bundan sonra da bu tip çalışmalara devam edeceğiz. Türk Kızılayı gönüllülerine ve bağışçılarına da desteklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Hayırseverlerimiz sayesinde vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Daha çok ihtiyaç sahibine ulaşmamız için ise hayırseverlerimizin desteğini esirgememelerini diliyorum.” dedi.