Haber Arşivi

5 / 3
09/12/2015

Kadıköy Şubesi’nden Türkmenlere Pide

Bayırbucak Türkmenlerini yalnız bırakmayan Türk Kızılayı, şubelerinin desteğiyle bölgeye gıdadan giysiye tonlarca yardım malzemesi gönderiyor. Türk Kızılayı Kadıköy Şubesi de bunlardan biri. Şube, La Lorraine Unlu Mamuller firmasından bağış olarak aldığı 20 bin pideyi Türkmenlere gönderdi.
 
Pişirildikten sonra dondurulan ve sevk etmeye hazır hale getirilen 20 bin adet pideyi bağış alan Kadıköy Şube Başkanı Numan Hocaoğlu, pideleri, yaşam mücadelesi veren Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırmak için bölgedeki Kızılay ekibine gönderdi. Kızılay mobil fırınında ısıtılan ve son pişirmesi yapılan pideler Yayladağı sınırından Türkmenlere dağıtıldı.
 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Şube Başkanı Hocaoğlu, “Türkmenlerin yaşadığı bölgelere yapılan bombalı saldırılar hepimizi derinden üzüyor. Türkmenlere yardım konusunda Kızılay olarak seferberlik başlattık. Şubeler olarak bağışçılarımızı harekete geçiriyoruz. Kadıköy Şubesi olarak ilk etapta 20 bin adet dondurulmuş pideyi bağış aldık ve Türkmenlere ulaştırdık. Bağışçımıza teşekkür ediyorum. Benzer hassasiyeti diğer iş adamlarımızdan, firmalarımızdan da bekliyoruz” dedi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ