Irak’ta Engelli İnsanlara da Kızılay Sahip Çıktı

10/12/2015 Paylaş:   

Irak’ta yaşanan çatışmalar sonrası mağdur olan insanlara Haziran 2014 tarihiden bu yana yardımda bulunan Türk Kızılayı, toplumun her kesimine yardım eli uzatmaya çalışıyor. Onlardan biri de engelli vatandaşlar. Türk Kızılayı Irak Delegasyon Başkanlığı ekipleri son olarak Erbil’de bulunan Aram Kimsesizler ve Sakatlar Derneği’nde yardım malzemesi dağıtımı gerçekleştirdi.
 
Irak Kızılayı yetkilileriyle birlikte gerçekleştirilen ziyarette, daha önce tespiti yapılan ihtiyaç malzemeleri teslim edildi. Tekerlekli sandalye, yatak, soba, hijyen ve gıda malzemelerini Aram Kimsesizler ve Sakatlar Derneği bünyesinde bakıma muhtaç kişilere dağıtan Kızılaycılar, engelli ve kimsesiz vatandaşlarla sohbet etme imkanı da buldu. Dernek yetkililerden merkezde verilen hizmetlere dair bilgi alan Kızılay ekibi, benzer yardımlara ilerleyen günlerde de devam edileceğini belirtti.
 
Selzedelere Yardım
 
Türk Kızılayı Irak Delegasyon Başkanlığı’nın bir diğer önemli faaliyeti ise Erbil Setekan bölgesinde aşırı yağışlar sonrası meydana gelen sele müdahale oldu. Çatışmalar nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan insanlara insani yardım için ülkede bulunan Kızılay ekipleri, bu defa sel nedeniyle evlerini terk eden ailelere yardım yaptı. Selden etkilenenlere acil ihtiyaç malzemeleri dağıtıldı.