Siirt Şubesi Öğrencilerin Yüzünü Güldürecek

11/12/2015 Paylaş:   

Siirt Üniversitesi'nde (SİÜ) eğitim gören ve üniversite yönetimi tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi öğrenciler, Türk Kızılayı Siirt Şubesi tarafından kurulan ve içinde 10 bin parça giyim eşyasının bulunduğu Sevgi Mağazası'ndan, belirlenen limitler doğrultusunda istedikleri ürünleri ücretsiz olarak alabilecek.
 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Şube Başkanı Yener Tanık, 100 metrekare alanda kurulan Sevgi Mağazası'nda ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmak üzere ayakkabı ve giyim ürünlerinin yer aldığını söyledi. Türk Kızılayı'nın sosyal sorumluluk dahilinde öncelikli hedef kitlesinin öğrenciler olduğunu ifade eden Tanık, şöyle konuştu:
 
"Mağazaların 16'ncısını Siirt'te açıyoruz. Bu mağazayı açabilmemiz için böyle bir talebimiz oldu. Sayın Rektörümüz bu konuda gönlüyle, üniversitenin fiziki yapısıyla bize sonsuz destek verdi. Mağazamızda para geçmiyor. Tamamen hayırseverlerimizin destekleriyle kuruldu. Siirtli esnafımız da bizlere ulaşıp, içerisinde giysi ve ayakkabıların yer aldığı kolileri gönderiyorlar. Hayırseverlerimizin de destekleriyle inşallah ihtiyaç sahibi bütün öğrencilerimize ulaşacağız."
 
İşbirliği Protokolü İmzalandı
 
Siirt Şubesi’nin bir diğer önemli çalışması ise Siirt Üniversitesi, İl Sağlık Müdürlüğü ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) arasında işbirliği protokolü imzalamak oldu. Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, İl Sağlık Müdürü Serkan Aslan, Şube Başkanı Yener Tanık ve TÜRGEV İl Temsilcisi Halil Seyidoğlu işbirliğini imzalayan taraflar oldu.
 
Siirt’te yeterince kan bağışının yapılmadığını vurgulayan Tanık, yapılan protokol ile ağırlık verilecek olan eğitim çalışmalarıyla bir nebzede olsa kan bağış oranını yükselterek, en azında başka illere muhtaç kalmadan yerelin potansiyeliyle kan ihtiyacını karşılamayı amaçladıklarını söyledi. Tanık, projede bilinçlendirme ve teşvik edici eğitimler bulunduğunu, bu konuda üniversite yönetimince gerekli kolaylıkların sağlanması gibi konuların yer aldığını ifade etti.