Bingöl Şubesi Suriyeli Misafirlere Sahip Çıkıyor

11/12/2015 Paylaş:   

İl genelindeki Suriyeli misafirlere desteğini sürdüren Türk Kızılayı Bingöl Şubesi, Bingöl Valiliği koordinesinde, Bingöl Belediyesi ile birlikte “Suriyeli kardeşlerimize ensar olalım” adlı bir kampanya başlattı. Kampanya çerçevesinde toplanan yardımlar Suriyeli ailelere dağıtılıyor. Ailelere şu ana kadar 96 bin Lira nakdi yardım yapıldı.
 
Henüz yakın bir zaman önce başlamasına rağmen kampanyanın yoğun ilgi gördüğünü belirten Şube Başkanı Mehmet Savaş, “Her aileye ihtiyaçları ölçüsünde giyim, ayakkabı ve battaniye yardımında bulunduk. Bilindiği üzere, Suriyeli mülteci kardeşlerimizi ilimize gelip yerleşmiş durumdalar. Bu kardeşlerimizi mağdur etmemek açısından Valimiz, Belediye Başkanımız, AFAD Müdürümüz ile birlikte yaptığımız toplantıda kardeşlerimize sahip çıkma kararı aldık. Bu bağlamda Kızılay olarak Valimiz Yavuz Selim Köşger’in başlattığı bu kampanyada elimizden gelen bütün konularda Suriyeli mültecilere yardımcı olacağız. Sayın Valimiz bu konuda çok duyarlı ve hassastır, bundan dolayı biz de yanında yer alarak yardımcı olacağız. Allah kimseyi memleketinden göç edecek duruma düşürmesin” dedi.
 
Suriyeli aileler ile tek tek ilgilenen Savaş, ilk etapta 20 Suriyeli aileye giyim, ayakkabı ve battaniye desteği sağladıklarını, peyderpey bütün Suriyeli ailelere bu yardımların ulaştırılacağını dile getirdi. Savaş, 64 aileye ise hane başı bin 500 Lira olmak üzere toplam 96 bin Lira nakdi yardım yapıldığını belirtti.