Gölbaşı Belediyesi’nden Bayırbucak Türkmenlerine Yardım Eli

18/12/2015 Paylaş:   

Gölbaşı Belediyesi’nin, Türk Kızılayı’na bağışladığı 3 TIR yardım malzemesi düzenlenen tören ile Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere bölgeye gönderildi.
 
Kış nedeniyle zor günler geçiren Suriyelilerin içinde bulunduğu duruma bir katkı da Gölbaşı Belediyesi’nden geldi. Yardım malzemelerinin uğurlanması için düzenlenen törene Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay'ın yanı sıra Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Türk Kızılayı Göç ve Mülteci Hizmetleri Müdürü Bayram Selvi, Azerbaycan, Kerkük, Kırım, Doğu Türkistan, Kosova, Filistin, Suriye, Mısır ve Hindistan’dan gelen şair ve aşıklar da yer aldı. Gölbaşı Belediyesi’nin Bayırbucak Türkmenleri için bağışladığı gıda ve sudan oluşan 3 TIR yardım malzemesi Türk Kızılayı aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.
 
“Kardeşlerimizin yanındayız”
 
Türk milletinin birbirini seven bir millet olduğuna vurgu yapan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, “Millet olarak bazı hassasiyetlerimiz var. Birbirimizle yardımlaşmayı seven milletiz. Geçtiğimiz yıl Türkmenlere yaptığımız yardımlardan sonra, bu defada zulme uğrayan, coğrafyamızda eksik olmayan, kan ve gözyaşına bir nebzede olsa merhem olabilmek için Bayırbucak Türkmenlerine yardım gönderiyoruz. Onların çekmiş olduğu eziyetleri, cefayı birazda olsa dindirmek niyetindeyiz. Onların yanında olmak için Gölbaşı Belediyesi olarak bir kampanya düzenledik. Toplanan yardım malzemelerini Türkmen kardeşlerimize ulaştırılmak üzere Türk Kızılayı’na teslim ediyoruz. Böylelikle bizlere yardım eden karındaşlarımızı unutmadığımızı ve yanında olduğumuzu her zaman göstermek istiyoruz.” dedi.
 
Daha sonra ise yardım yüklü TIR’lar Türk Kızılayı aracılığı ile Suriye'nin Bayırbucak bölgesindeki savaş mağduru Türkmenlere ulaştırılması için uğurlandı.