Haber Arşivi

5 / 0
18/12/2015

Kilis Şubesi de İyilik Mağazası Açtı

İhtiyaç sahibi üniversite öğrencilere hizmet vermek için Türk Kızılayı tarafından kurulan İyilik Mağazası’na bir yenisi Kilis’te eklendi. Kilis Şubesi ile Kilis 7 Aralık Üniversitesi arasında imzalanan protokol ile hayata geçirilen proje sayesinde binlerce öğrenciye ücretsiz kıyafet desteği verilmesi hedefleniyor.
 
Üniversitenin Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde kurulan Kızılay İyilik Mağazası’nın açılış törenine il protokolünün yanı sıra Kızılay şubelerinden katılım oldu. Kazak, mont, kaban, pantolon, gömlek, ayakkabı ve daha onlarca çeşit birinci el tekstil ürününün yer aldığı mağazanın kurulmasına Kilisli iş adamları başta olmak üzere hayırsever vatandaşlar destek verdi. Giyim eşyaları, akademik birimlerin belirleyeceği ihtiyaç sahibi öğrencilere her ay düzenli olarak ikişer adet verilecek. Yılda bin 300 ila bin 500 öğrenciye bu giyim eşyalarının ulaştırılması hedefleniyor.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ