Canik Şubesi Yüzleri Güldürüyor

18/12/2015 Paylaş:   

Bulunduğu ilçede ihtiyaç sahibi insanlara yardımlarını sürdüren Türk Kızılayı Canik Şubesi, özellikle, toplumun savunmasız grubu olarak bilinen hastalara sahip çıkıyor. Şube son olarak yatalak bir hasta için tıbbi yatak yardımında bulundu. Ayrıca, gülle atmada madalyaları bulunan engelli vatandaş da unutulmadı.
 
İlçeye bağlı köylerin muhtarlarıyla iletişim halinde olduklarını, bu sayede birçok kişinin fark etmediği ihtiyaç sahiplerine ulaştıklarını belirten Şube Başkanı Hatice Örs, “Bu kişilerden biri de Düvecik köyünde yatağa mahkum teyzemizdi. Tıbbi yatağa ihtiyacı vardı. Durumunu kamuoyu ile paylaştık. Bir hayırseverimiz, hasta teyzemiz için lazım olan yatağı satın alarak şubemize teslim etti. Biz de yatağı teyzemizin evine kadar götürdük. Bağışçımıza ve bu yardıma vesile olan köy muhtarı Mustafa Semizoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.
 
Şube Başkanı Hatice Örs, doğumundan sonra çocuğu ameliyat olan ve zor günler geçiren engelli sporcuya da yardımda bulunduklarını söyledi. Çocuğunun ameliyatı dönemi yardımda bulundukları sporcunun evini yeniden ziyaret ederek, iyileşme sürecinde olan çocuğa çeşitli hediyeler veren Örs, aileye yardımlarının devam edeceğini ifade etti.