Eskişehir Şubesi Etkinlikten Etkinliğe Koşuyor

18/12/2015 Paylaş:   

Yıl boyunca ihtiyaç sahiplerinin yanında olan, yardımda bulunan Eskişehir Şubesi, son dönemde birçok etkinliğe imza attı. Ücretsiz ilk yardım etkinlikleri düzenlemenin yanı sıra, Bayırbucak Türkmenleri için yardım malzemesi gönderimi yapan Şube, engellileri ve sporcuları da unutmadı.
 
Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün kapsadığı bölgedeki okullarda görevli öğretmenler ile Akut Arama Kurtarma ekiplerine, Osmangazi Üniversitesi Kızılay Kulübü öğrencilerine ve Ford Otosan çalışanlarına İlk yardım eğitimleri verildi.
 
Eskişehir Valiliği ve Türk Dünyası Vakfı tarafından düzenlenen kampanya çerçevesinde toplanan 6 tır temel gıda ve ihtiyaç malzemelerini de teslim alan Şube, yardım malzemelerini düzenlenen törenin ardından Bayırbucak Türkmenlerine gönderdi.
 
Şube Kadın Kolları tarafından yürütülen spor faaliyetlerinde yer alan iki sporcunun Taekwondo Eskişehir Müsabakalarına altın madalya alması üzerine, sporculara Başkan Yüksel Girgin tarafından hediye verildi.
 
Kadın Kolları Başkanı Nurhan Arı ve üyeler, topladıkları mavi kapakları Eskişehir Sakatlar Derneği’ne teslim ederek engelliler için alınacak akülü arabalar için katkı sağlamış oldu.
 
Şubenin bir diğer etkinliği ise Dünya Gönüllüler Günü dolayısıyla düzenlenen kahvaltı programı oldu. Yönetim Kurulu, Kadın Kolları, Gençlik Kolları, Anadolu Üniversitesi Kızılay Kulübü, Osmangazi Üniversitesi Kızılay Kulübü, Afet Operasyon Birimi, İlkyardım Eğitim Merkezi ve şube personelinin katıldığı kahvaltıda Kızılay’ın daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşabilmesi için yapılması gereken çalışmalar ele alındı.