Haber Arşivi

5 / 0
18/12/2015

Edirne Şubesi Gençlik Kolları Hız Kesmiyor

Türk Kızılayı Edirne Şubesi Gençlik Kolları üyeleri birbirinden farklı etkinliklere imza atmaya devam ediyor. Gençler son olarak sokak hayvanları için barınak inşa etti. Gençler ayrıca üniversite öğrencilerine Paramı Yönetiyorum eğitimi verdi.
 
Gençlik Kolları gönüllüsü olan Şeyma Alkaya tarafından verilen eğitime 400 kişi katıldı. Yaklaşık iki saat süren konferansta, öğrencilere para yönetimi, kredi kullanımı, bütçe yapılması, borçlanma, birikimlerin değerlendirilmesi, senet ve harcamaların kontrolü konularında bilgilendirme yapıldı. Etkinlik Sonunda Katılanlara “Finansal Okur-Yazarlık Katılım Belgesi” verildi.
 
Edirne Hayvanları Koruma Derneği (EDHAYKO) ve Trakya Üniversitesi Edirne’de Sürdürülebilir Yaşam ve Ağaçlandırma Topluluğu işbirliği ile sokak hayvanları için kulübe yapan Kızılaycı gençler, bu kulübeleri sokak hayvanlarının en çok bulunduğu bölgelere yerleştirerek, onların soğuktan korunmasını sağlayacak.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ