Haber Arşivi

5 / 0
21/12/2015

Batman Şubesi İhtiyaç Sahiplerine El Uzatıyor

Yardım çalışmalarını aralıksız sürdüren Türk Kızılayı Batman Şubesi, gönüllülerle birlikte 150 ihtiyaç sahibi aileye gıda ve kurban kavurması yardımı ulaştırdı.
 
Yardıma ihtiyacı olan aileleri tespit ettiklerini ve bu ailelere gıda malzemesi ulaştırdıklarını belirten Batman Şubesi Başkanı Sabahattin Tezdiğ, “10 kiloluk kolilerde şeker, yağ, tuz, un, makarna ve bakliyat bulunuyor. Gönüllülerimiz ile Batman’da ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine kadar gidip yardım paketlerini teslim ettik. Kızılay olarak mağdurlara yardım eden bir kuruluşuz. Bugün de burada ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin yarasına merhem olabildiysek ne mutlu bize. Ne kadar çok aileyi sevindirirsek biz de onlar kadar mutlu oluyoruz ve bu yoldaki çalışma hevesimiz bir o kadar artıyor. Kızılay sadece savaş, afet, sel, deprem, savaş gibi durumlarda değil normal zamanlarda da insanlarımızın hep yanındadır ve yanında olmaya devam edecektir.” dedi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ