Haber Arşivi

5 / 5
21/12/2015

Kızılaycılara Emekli Büyükelçi Oğuz’dan Seminer

Kızılaycılar, Dışişleri Bakanlığı Diplomasi Akademisi tarafından düzenlenen “Yurtdışı Görevlendirmelerde Uyulması Gereken Davranış ve Protokol Kuralları” konulu seminere katıldı.
 
Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü’nde Emekli Büyükelçi Murat Oğuz tarafından gerçekleştirilen seminere, Türk Kızılayı Genel Müdür Yardımcısı Kadir Bulut ve Kızılaycılar katıldı. Gündelik hayatta kullanılan ve yurt dışı görevlendirmelerde karşılaşılan protokol kuralları hakkında bilgi ve birikimlerini tazeleyen Kızılaycılar, yaşanabilecek olumsuzlukların üstesinden gelebilmenin pratik yollarını paylaşma imkânı buldu.
 
“Protokol kuralları iyi anlaşılmalı”
 
Meslek hayatında edindiği tecrübeleri paylaşan Emekli Büyükelçi Oğuz, hem teorik hem de pratik olarak protokol kurallarının daha iyi anlaşılmasını gerektiğinin altını çizdi.
 
Hayatımızda sıklıkla karşılaştığımız fakat dikkat etmediğimiz 1851 Viyana Kongresi’nin protokol kurallarının çıkış noktası olduğunu belirten Oğuz, “Dışişlerinde büyükelçilerin protokol sıralaması göreve başlama tarihidir. Bir diğer sıralama ise genelde alfabetik sıraya göre uygulanır. Büyük küçük devlet ayrımı yapılmaz. Protokolün amacı önde gelmeyi belirlemektir.” dedi.
 
Seminer sonrasında Emekli Büyükelçiye günün anısına Genel Müdür Yardımcısı Bulut tarafından plaket takdim edildi.
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ