‘Can Verecek Kan Damarda Durmaz’ Diyecekler

21/12/2015 Paylaş:   

Türk Kızılayı Kadıköy Şubesi ve Marmara Üniversitesi Kızılay Kulübü’nün 24 Aralık’ta düzenleyeceği ‘Can Verecek Kan Damarda Durmaz’ etkinliğinde 1868 ünite kan bağışı hedefleniyor. Etkinlik öncesinde Kızılay ve Marmara Üniversitesi yönetimi ile öğrenciler kahvaltıda bir araya geldi.
 
1868 Ünite Kan Bağışı
 
Türk Kızılayı’nın faaliyet alanları hakkında öğrencileri, akademisyenleri bilgilendirmek ve kan bağışı konusunda farkındalık oluşturmayı hedefleyen  Marmara Üniversitesi Kızılay  Kulübü, Kadıköy Şube’nin de desteğiyle ‘Can Verecek Kan Damarda Durmaz’ sloganıyla bir etkinlik düzenliyor. 24 Aralık 2015 günü Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi’nde gerçekleşecek etkinlikte Türk Kızılayı’nın kuruluşuna atfen 1868 ünite kan bağışı hedefleniyor.
 
Etkinlik öncesinde Türk Kızılayı ve Marmara Üniversitesi yönetimi ile öğrenciler düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Kadıköy Şube ve Marmara Üniversitesi Kızılay Kulübü’nün ev sahipliğindeki etkinliğe Genel Başkan Vekili Dr. Kerem Kınık, Genel Başkan 2. Vekili Kemal Akar, Genel Sekreter Av. Ayşegül Genç, Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Can, Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Naci Yorulmaz, Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu, Marmara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Akalın, Kadıköy Şube Başkanı Numan Hocaoğlu, akademisyenler ve Kızılay Kulübü öğrencileri katıldı.
 
Dolmabahçe Sarayı’ndaki düzenlenen buluşmada Genel Başkan 2. Vekili Kemal Akar, Kızılay’ın çalışmalarına etkin olarak katılan Marmara Üniversitesi Kızılay Kulübü’nü ve tüm öğrencileri tebrik ederek, öğrencilerin üniversite içindeki çalışmalarını destekleyen yöneticilere teşekkür etti. Prof. Dr. Mehmet Akalın da gençlere bu buluşmayı sağladıkları için teşekkür ederek başta Kızılay olmak üzere tüm etkinliklerine her zaman destek olacaklarını söyledi. Kadıköy Şube Başkanı Numan Hocaoğlu da Türk Kızılayı’nın gönüllü bir hareket olduğunu hatırlatarak üniversite öğrencilerine faaliyetlerinden dolayı teşekkür etti. Kahvaltının ardından heyet Dolmabahçe Sarayı’nı ziyaret etti.