İrfan Koleji Öğrencilerinden Örnek Davranış

21/12/2015 Paylaş:   

Yürüttüğü insani yardım operasyonlarında toplumun her kesiminin övgüsünü ve desteğini alan Türk Kızılayı, Suriye’deki ihtiyaç sahipleri için başlattığı “Görmezden Gelmeyin” kampanyasına da destekler sürüyor. Son olarak büyüklerine örnek olacak bir davranış gösteren İrfan Koleji öğrencileri de topladıkları parayı Bayırbucak Türkmenlerinin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Türk Kızılayı’na bağışladılar.
 
Suriyelilerin yaşadığı drama sessiz kalmayan Özel İrfan Koleji öğretmenleri ve öğrencileri, kendilerinin ürettikleri sosyal sorumluluk projesi kapsamında kendi aralarında para topladı. Türk Kızılayı’na bağışladıkları paranın Suriye’deki Bayırbucak Türkmenlerine kullanılmasını isteyen öğrenciler yaşıtlarına da örnek oldu.
 
“Türk Kızılayı’na destek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz”
 
Türk Kızılayı ile sürekli olarak işbirliği halinde olmayı istediklerini vurgulayan İrfan Koleji Müdür Yardımcısı Burak Yılmaz, “Bu tür sosyal sorumluluk projeleriyle öğrencilerimize paylaşmayı öğretiyoruz. Bu sayede yardım etmenin ne kadar yoğun bir duygu olduğunu öğreniyorlar. Bizde Türk Kızılayı’na destek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.