Haber Arşivi

5 / 0
23/12/2015

Katar Heyeti’nden İşbirliği Teklifi

Katar Yardım Kuruluşları Genel Müdürü Khalid al Hammadi ve beraberindeki heyet Türk Kızılayı’nı ziyaret etti. Türk Kızılayı Etimesgut Yerleşkesine gelen heyete Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu ve Genel Müdür Yardımcısı Kadir Bulut ev sahipliği yaptı.
 
Üst düzey temaslarda bulunmak üzere ülkemize gelen Katar Yardım Kuruluşları Genel Müdürü Khalid al Hammadi ve beraberindeki heyet Türk Kızılayı’nın Ankara’daki Etimesgut Yerleşkesine geldi. Ulusal Afet Yönetim Müdürlüğü, Uluslararası Programlar Müdürlüğü ve Göç ve Mülteci Hizmetleri Müdürlüğü yöneticilerinin yapmış oldukları sunumlar ile Türk Kızılayı’nın ulusal ve uluslararası alandaki faaliyetleri ile ilgili heyet üyelerine bilgi verildi.
 
Daha sonra Yerleşim Sistemleri Üretim İşletmesi ve afet depolarını inceleyen heyet, Türk Kızılayı’nın afet müdahale kapasitesinden çok etkilendiklerini ve afet müdahalesi alanında işbirliği geliştirmek istediklerini ifade ettiler. Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu ise hayata geçirilecek işbirliği çalışmaları ile Türk Kızılayı’nın bilgi birikimini aktarmaktan memnuniyet duyacaklarını dile getirdi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ