Kızılay’ın Kuruluşuna Atfen 1868 Ünite Kan Bağışı

28/12/2015 Paylaş:   

Marmara Üniversitesi Kızılay Kulübü, Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından Marmara Üniversitesi’nin İstanbul genelindeki tüm yerleşkelerinde ‘Can Verecek Kan Damarda Durmaz’ etkinliği başlattı. Şenlik havasında başlayan etkinlikte öğrenciler, Kızılay’ın kuruluşuna atfen 1868 ünite kan bağışında bulunacak.

Yerleşkede Şenlik Havası

Marmara Üniversitesi Kızılay Kulübü, Marmara Üniversitesi Rektörlüğü ve Kadıköy  Şube’nin işbirliğiyle ‘Can Verecek Kan  Damarda Durmaz’ etkinliği üniversitenin İstanbul genelindeki tüm yerleşkelerinde start aldı. Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi’ndeki açılış törenine Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Genel Başkan Vekili Dr. Kerem Kınık, Genel Başkan 2. Yardımcısı Kemal Akar ile yönetim kurulu üyeleri İsmail Hakkı Turunç ve Hüseyin Can ile Marmara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Akalın, Kadıköy Şube Başkanı Numan Hocaoğlu,  akademisyenler, öğrenciler ve Kızılay şube başkanları katıldı. Üniversitenin kapalı spor salonunda toplanan öğrenciler bağışta bulunmak için adeta birbiriyle yarıştı.

Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar, Türk Kızılayı’nın kan hizmetleri faaliyetleri hakkında bilgi vererek öğrencilere gösterdikleri duyarlılıktan, üniversite yönetimine de verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Genel Başkan Vekili Dr. Kerem Kınık da, gönüllü kan bağışçısı olmanın önemine dikkat çekerek gençlere teşekkür etti. M.Ü. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Akalın afet, sosyal hizmetler ve kan başta olmak üzere yürüttüğü tüm hizmetlerde Kızılay’a ve gençlere her zaman destek olacaklarını söyledi. Genel Başkan Akar, Prof. Dr. Akalın ve Marmara Üniversitesi Kızılay Kulübü Başkanı İlyas Ceylan’a günün anısına plaket takdim etti.

 Sponsorların desteğiyle öğrencilere çeşitli ikramların yapıldığı etkinlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı’nın konseri büyük beğeni topladı. Marmara Üniversitesi öğrenci korosu ve folklor ekibinin gösterisi de büyük alkış aldı.