Türk Kızılayı Terör Mağdurlarının Yaralarını Saracak

28/12/2015 Paylaş:   

Türk Kızılayı, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde terör örgütünün saldırıları nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan veya imkanları olmadığı için saldırıların gölgesinde yaşamını sürdüren ailelerin yaralarını sarmaya hazırlanıyor.
 
Terör saldırılarının yaşandığı Diyarbakır, Şırnak ve Mardin ile bazı ilçelerinde duydukları can güvenliği endişesi ile evlerini terk etmek zorunda kalan ya da imkanı olmadığı için saldırıların gölgesinde yaşamlarını sürdüren vatandaşlara gıda, giysi, barınma malzemeleri ulaştıracak.
 
Terör mağdurlarına insani destek
 
Türk Kızılayı Genel Başkan Vekili Dr. Kerem Kınık, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde terör nedeniyle mağdur olan vatandaşlara gıda, barınma ve giysi yardımında bulunulacağını ifade ederek, “Terör mağdurlarına Türk Kızılayı olarak elimizden gelen insani desteği vermeye çalışacağız” dedi.
 
Evlerini terk etmek zorunda kalan ya da hendek ve barikatlar nedeniyle evlerinde mağdur olan ihtiyaç sahiplerine yönelik tespit çalışmalarına başlandığını dile getiren Kınık, “Bu kapsamda acil ihtiyaç olarak giyinme, gıda ve barınma ihtiyacı ön plana çıkıyor. Türk Kızılayı elinden geldiği kadar imkanları bölgeye seferber ederek burada mağdur olan vatandaşlarımızın yanında olmaya gayret ediyor, bundan sonra da edecek. Van depremi gibi bölgedeki afetlerden sonra uzun bir süredir bu bölgede insani yardım çalışmalarımız oldu. Şu anda hem Suriye'den gelen hem de terör nedeniyle mağdur olan vatandaşlarımız için destek sunacağız” diye konuştu.
 
“Bölge insanımızın yanında olacağız”
 
Mağdur vatandaşların tespitinin ardından yardımların kısa sürede ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağına işaret eden Kınık, “Tespit çalışmalarımız sürüyor. Bölge depolarımızdaki gıda, giysi, barınma malzemeleri sevk ederek desteklerimizle bölge insanımızın yanında olacağız. Bu vesile ile hayırseverlerle halkı da buluşturmuş olacağız” ifadelerini kullandı.
 
Kınık, Türk Kızılayı olarak her zaman insani yardıma muhtaç olan vatandaşların ayrım yapmaksızın kapılarını çaldıklarını vurgulayarak, bölgede yaşanan sürecin hassasiyeti nedeniyle yardımları artırmak durumunda olduklarını aktardı.
 
Devlet yetkilileri ile terör mağdurlarına yardım konusunda yakın temas halinde olduklarını kaydeden Kınık, destek anlamında işbirliği yaparak mağduriyet yaşayan vatandaşların yanında olmaya gayret edeceklerini kaydetti.