Haber Arşivi

5 / 1
29/12/2015

Bayırbucak Türkmenlerine Egelilerden Destek

Suriye’deki çatışmalar son dönemde şiddetini artırırken, en çok acıyı Bayıbucak Türkmenleri çekiyor. Türkiye’nin dört bir tarafından gönderilen yardımlarla hayata tutunmaya çalışan Türkmenlere, her geçen gün farklı kesimlerden destek yağıyor. Yardımlar Türk Kızılayı aracılığıyla bölgeye ulaştırılıyor.
 
Bayırbucak Türkmenlerinin yaşadığı acıya Egeliler de kayıtsız kalmadı. İzmir ve Aydın’daki birçok hayırsever onlarca ton yardım malzemesini temin ederek bölgeye ulaştırılması için Türk Kızılayı Ege Bölge Afet Yönetim Merkezi’ne teslim etti.
 
İzmir Ticaret Odası, Avrasya Sivil Toplum Kuruluşu ve Kızılay şubelerinin ortak çalışma ile bir araya getirilen yardım malzemeleri iki tıra yüklendi. Çoğunluğu gıda malzemelerinden oluşan yardım tırları düzenlenen törenlerin ardından Hatay’ın Yayladağı ilçesine gönderildi. Yardım malzemeleri Türk Kızılayı’nın bölgedeki ekipleri tarafından sınır ötesine, Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılacak.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ