Haber Arşivi

5 / 5
31/12/2015

Kan Bağışına TEMSA’dan Otobüs Desteği

Türkiye’nin ihtiyacı olan kanın tamamını güvenli ve sürekli bağışçılarından karşılamak için titiz bir çalışma gerçekleştiren Türk Kızılayı’na toplumun tüm kesimleri desteğini sürdürüyor. Bunlardan biri olan Türkiye’nin en önemli firmalarından TEMSA, kan alımında kullanılmak üzere otobüs bağışında bulundu.
 
Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ve Orta Akdeniz Bölge Kan Merkezi yetkililerinin TEMSA Adana Üretim Fabrikası CEO’su Dinçer Çelik’i ziyaretleri sırasında kan bağışı etkinlikleri hakkında geniş kapsamlı bilgi verilmişti. Kan bağışı alımı konusunda teknolojik ekipman ve araçların önemine değinilerek, TEMSA’dan destek talep edilmişti.
 
“Türk Kızılayı gibi güzide bir kurumun yanında olmaktan mutluluk duyacaklarını” belirten Çelik, kan bağışı çalışmalarında kullanılmak üzere bir adet otobüs bağışında bulunacaklarını belirtmişti.
 
Söz konusu toplantının ardından otobüs bağışı konusunda süreç başlatıldı ve bağış gerçekleşti. TEMSA tarafından Türk Kızılayı Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne teslim edilen aracın modernizasyonu tamamlandıktan sonra Adana bölgesindeki kan bağış çalışmalarında kullanılmaya başlayacak.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ