Kan Bağışına TEMSA’dan Otobüs Desteği

31/12/2015 Paylaş:   

Türkiye’nin ihtiyacı olan kanın tamamını güvenli ve sürekli bağışçılarından karşılamak için titiz bir çalışma gerçekleştiren Türk Kızılayı’na toplumun tüm kesimleri desteğini sürdürüyor. Bunlardan biri olan Türkiye’nin en önemli firmalarından TEMSA, kan alımında kullanılmak üzere otobüs bağışında bulundu.
 
Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ve Orta Akdeniz Bölge Kan Merkezi yetkililerinin TEMSA Adana Üretim Fabrikası CEO’su Dinçer Çelik’i ziyaretleri sırasında kan bağışı etkinlikleri hakkında geniş kapsamlı bilgi verilmişti. Kan bağışı alımı konusunda teknolojik ekipman ve araçların önemine değinilerek, TEMSA’dan destek talep edilmişti.
 
“Türk Kızılayı gibi güzide bir kurumun yanında olmaktan mutluluk duyacaklarını” belirten Çelik, kan bağışı çalışmalarında kullanılmak üzere bir adet otobüs bağışında bulunacaklarını belirtmişti.
 
Söz konusu toplantının ardından otobüs bağışı konusunda süreç başlatıldı ve bağış gerçekleşti. TEMSA tarafından Türk Kızılayı Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne teslim edilen aracın modernizasyonu tamamlandıktan sonra Adana bölgesindeki kan bağış çalışmalarında kullanılmaya başlayacak.