Yeni Yılın İlk Saatlerinde Kızılay’dan Yol Yardımı

04/01/2016 Paylaş:   

Yeni yılın ilk saatlerinde yurt genelinde etkili olan kar yağışı birçok yol güzergâhının kapanmasına, bazı güzergâhlarda ise trafiğin yavaşlamasına neden oldu. Binlerce vatandaş yolda mahsur kaldı. Yol açma çalışmalarının devam ettiği saatlerde Türk Kızılayı ekipleri vatandaşlara yakıt, battaniye ve kumanya yardımı yaptı.
 
Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da kar yağışından en çok etkilenen güzergâh Balıkesir’in Susurluk ilçesi bağlantılı kara yolu oldu. Kilometrelerce uzunluğundaki araç kuyruğunda saatlerce bekleyen vatandaşların imdadına Türk Kızılayı Balıkesir Şubesi görevlileri yetişti. Araçlarında bekleyen vatandaşlara çay ve kumanya ikramında bulunan Kızılay ekipleri, çalışmalarını aralıksız sürdürerek vatandaşlara destek oldu.
 
Bir diğer Kızılay ekibi ise Siirt'in Şirvan, Eruh ve Pervari ilçelerinde görev başındaydı. Siirt Şube Başkanı Yener Tanık’ın da eşlik ettiği çalışmalar kapsamında, uzun süre beklemekten dolayı yakıtları biten araçlara yakıt ikmali yapıldı, zinciri olmayan araçlar ise güvenli bölgelere çekildi.
 
Türk Kızılayı’nın yurt geneline yayılmış olan gönüllüleri ve uzman personeli ihtiyaç halinde yardımda bulunmak için gelişmeleri yakından takip ediyor.