Kızılaycılar “Sarıkamış Şehitlerini” Unutmadı

04/01/2016 Paylaş:   

Sarıkamış Harekatı’nın 101’inci yıl dönümü nedeniyle düzenlenen etkinliklere, her yıl olduğu gibi Türk Kızılayı personeli ve gönüllüleri de katıldı. Anma etkinlikleri için Türkiye’nin dört bir tarafından Sarıkamış’a giden vatandaşlara Kızılaycılar sıcak çorba ikram etti. Eş zamanlı olarak diğer illerde gerçekleştirilen anma törenlerine de katılan Kızılaycılar, 90 bin şehidimizi unutmadıklarını bir kez daha göstermiş oldu.
 
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Kars Sarıkamış'ta şehitleri anma için organize ettiği “Vefakar Gençlik, Fedakar Ecdadını Unutmayacak” yürüyüşüne katılan Türk Kızılayı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı uzman ekipler binlerce kişiye çorba ikram etti. Yürüyüşe katılanların içini ısıtan Türk Kızılayı, geçen yıllarda olduğu bu yıl da katılımcıların takdirini topladı.
 
Türk Kızılayı şubeleri de bulundukları illerde düzenlenen anma etkinliklerine katıldı. Ankara Şubesi çalışanları ve gönüllüleri Gölbaşı’nda düzenlenen yürüyüşe katılarak yaklaşık 3 bin kişiye çorba ikram etti.
  
Benzer bir etkinlik Edirne’de de gerçekleştirildi. Anma törenine katılanlara yulaf çorbası dağıtıldı. Antalya’da düzenlenen “Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü”ne katılan Türk Kızılayı Antalya Şubesi yönetici ve gönüllüleri Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği ile birlikte yürüdü. Niğde Şubesi yöneticileri ile Kızılay Ünikulüp üyeleri ise şehitlik ziyareti yaparak, saygı duruşunda bulundu. Kayseri Şubesi ve Kızılay Ünikulüp üyeleri gerçekleştirilen anma programlarına katılarak lokum ikram ettiler.