Haber Arşivi

5 / 0
07/01/2016

Kızılay İle Ankara Üniversitesi Güçlerini Birleştirecek

Sadece Türkiye’nin değil dünyanın da en önemli uluslararası yardım kuruluşlarından biri olan Türk Kızılayı, üniversitelerle yaptığı işbirlikleri sayesinde gücüne güç katıyor. Son olarak Ankara Üniversitesi ile de farklı konularda işbirliği yapılması yönünde anlaşmaya varıldı.
 
Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu ve Kan Hizmetleri İdari Koordinatörü Erkan Oğuztürk, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş ile bir araya geldi. Rektörlük makamında gerçekleşen toplantıda Türk Kızılayı’nın faaliyetleri hakkında geniş kapsamlı bilgi veren Güllüoğlu, kan, sağlık hizmetleri, afet çalışmaları ve Ar-Ge faaliyetlerinde üniversite ile işbirliğinin önemini vurguladı.
 
Türk Kızılayı’nın çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör İbiş ise, bu çalışmalara üniversite olarak katkı sunmaktan, destek vermekten memnuniyet duyacaklarını belirterek, söz konusu alanlarda ortak hareket edeceklerini sözlerine ekledi.
 
Genel Müdür Güllüoğlu günün anısına Rektör İbiş’e Kızılay Almanağı hediye etti.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ