İrfan Koleji Öğrencilerinden Suriyeliler Yararına Kermes

08/01/2016 Paylaş:   

Özel İrfan Fen ve Anadolu Lisesi Okul Aile Birliğince, Bayırbucak Türkmenleri ve İstanbul'da yaşayan bazı Suriyeli ailelere yardım için kermes organize edildi. Kermesten elde edilen gelir Türk Kızılayı aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.
 
Okulun spor salonunda düzenlenen kermesin açılışına İrfan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, AFAD Başkanı Fuat Oktay, Türk Kızılayı Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Can,  Öğrenci Meclisi Başkanı Süheyl Başıbüyük ve hayırsever vatandaşlar katıldı.
 
Öğrencilere ve okul aile birliğine gerçekleştirdikleri bu faaliyet için teşekkür eden Bilal Erdoğan, “Çünkü okul demek eğitim demek, sadece ders demek değil. Başka insanları düşünmek, onların hayatlarına dokunmaya çalışmak, bir açın karnını doyurmak, bir evsize ev bulmak insanı insan yapan unsurlardır. Çünkü çevresinden haberdar olmayan, çevresini umursamayan ve etrafındakilerin dertleriyle dertlenmeyen insan bizim değerlerimizden de kopmuş demektir. Bu hizmetler ümit ediyorum ki birçok ihtiyaç sahibinin yarasına ilaç olur, derdine derman olur” dedi.
 
Suriyeli ihtiyaç sahipleri yararına düzenlenen organizasyondan dolayı Öğrenci Meclisi Başkanı Süheyl Başıbüyük’e Bilal Erdoğan ve Hüseyin Can tarafından plaket takdim edildikten sonra kermes stantları gezildi. Hüseyin Can, el emeği ürünleriyle kermese destek verenlere teşekkür etti.