Suriyelilere Tayvan’dan İnsani Yardım

08/01/2016 Paylaş:   

Suriye’de yaşanan çatışmalar tüm şiddetiyle devam ederken, yaşanan acıları dindirmek için daha fazla hayırsever, sivil toplum kuruluşu ve ülke harekete geçiyor. Türkiye’de yaşayan Suriyelilere yaklaşık beş yıldır yardımda bulunan Türk Kızılayı ile işbirliği yapan kuruluşların sayısı da artıyor. Son olarak Tayvan merkezli sivil toplum kuruluşu STUF United Fund Inc. yardımlarını Kızılay aracılığıyla Suriyeli ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.
 
Moda ve Hazır Giyim Federasyonu koordinasyonuyla gerçekleşen yardım faaliyetini Türk Kızılayı Merter Şubesi bölgeye ulaştırdı. Suriyelilerin misafir edildiği Kilis Konaklama Tesisinde gerçekleştirilen organizasyonda çocuk montu, kadın kıyafeti ve benzeri kışlık kıyafetlerden oluşan yaklaşık 15 bin parça giyim eşyası dağıtıldı.
 
Kilis Vali Yardımcısı Mustafa Ünver Böke, Türk Kızılayı Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Can, Federasyon Başkanı Hüseyin Öztürk, Merter Şube Başkanı Ercan Tan ve STUF temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen organizasyonda, konaklama tesisindeki her ailenin ihtiyacına göre hazırlanan giysiler dağıtıldı. Tayvanlı yetkililere Türkiye’de yaşayan Suriyeliler hakkında da bilgi verilerek, konaklama tesislerinde verilen hizmetlere ilişkin sunum yapıldı.
 
Programın sonunda, insani yardımın gerçekleşmesine aracılık eden kuruluşların temsilcilerine plaket verildi.