Hasta Çocuklara Kitap Okuyan Gönüllülere Teşekkür

08/01/2016 Paylaş:   

Hayata geçirdiği projelerle her zaman fark yaratan Türk Kızılayı, gönüllüleriyle de övgü duyuyor. Bu kapsamda ise hastanelerde tedavi gören çocukları motive etmek amacıyla kitap okuma projesi başlatan Türk Kızılayı’nın genç gönüllülerine teşekkür belgesi verildi.
 
İhtiyaç sahiplerinin her zaman yanında olan Türk Kızılayı, Ankara Şubesinin gönüllülerinin başlattığı kitap okuma etkinliğiyle hasta çocuklara moral desteği veriyor. Türk Kızılayı ve Kamu Hastaneleri Birliği ise başarılı ve örnek sosyal sorumluluk projesinden dolayı Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Türk Kızılayı gönüllülerine teşekkür etkinliği düzenledi. Etkinliğe Türk Kızılayı Genel Sekreteri Av. Ayşegül Genç, Yönetim Kurulu Üyesi ve Kamu Hastaneleri Birliği 1 Bölge Genel Sekreteri Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç. Dr. Mevlüt Recep Pekcici, Ankara Şubesi Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu, yöneticiler ve hastane çalışanları da katıldı. Hastanede tedavi gören çocuklar ise Kızılay’a olan duygularını şiirle ifade ettiler.
 
“Gönüllü öğrencilerimize teşekkürler”
 
Türk Kızılayı’nın her alanda yardım faaliyeti yürüttüğünü belirten Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi ve Kamu Hastaneleri Birliği 1 Bölge Genel Sekreteri Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, “Türk Kızılay gönüllülerinin kitap okuması sayesinde çocuklarımız hem güzel zaman geçiriyor hem de sosyal sorumluluk bilinci kazanıyorlar. Gönüllü öğrencilerimize bu güzel çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.
 
“Proje herkese örnek olacak”
 
Kitap okuma projesinin sosyal sorumluluk alanında herkese örnek olacağını vurgulayan Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu  da, “Memlekette kitap okunmuyor diye şikâyet ediyoruz fakat bunun için bir şey yapmıyoruz. Bu proje sayesinde ise tedavi gören çocuklarımıza iyileşme sürecinde moral oluyoruz. Dışarıdan gelen bir abi veya ablanın daha çok moral verdiğine inanıyorum. Ayrıca kitap okuma alışkanlığı kazandırıyoruz. Herkese örnek olan gönüllülerimiz sayesinde bu projenin daha da yayılacağını düşünüyorum.” ifadesinde bulundu.
 
Sosyal sorumluluk projelerinin hayata artı katan faaliyetler olduğunu söyleyen Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç. Dr. Mevlüt Recep Pekcici ise bu özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerini sunduğunu ifade etti.