Türk Kızılayı’ndan Evi Yanan Aileye Yardım

11/01/2016 Paylaş:   

Kastamonu’nun Hanönü ilçesinde bir evde çıkan yangın sonucu mağdur olan altı kişilik aileye, Türk Kızılayı tarafından eşya ve gıda malzemesi yardımı yapıldı.
 
Yangın sonucunda eşyaları kullanılamaz hale gelen aileye Türk Kızılayı Hanönü Şubesi tarafından Kastamonu ve Taşköprü şubelerinin de desteğiyle eşya ve gıda yardımı yapıldı. Hayırseverlerin desteğiyle zor durumda olan ailelere yardım eli uzattıklarını belirten Hanönü Şubesi Başkanı Mehmet Arslan, Türk Kızılayı'nın zaman kavramı gözetmeksizin ihtiyaç sahibi herkesin yanında olduğunu söyledi.
 
“Ailemizi yalnız bırakmadık”
 
Olay anından itibaren aileyi yalnız bırakmadıklarını vurgulan Hanönü Şubesi Başkanı Arslan, “Yangın sonrasında evin ihtiyaçlarını öğrendik. Bunun üzerine temin ettiğimiz buzdolabı, yatak, halı, nevresim takımı, ısıtıcı, ocak gibi ev ve mutfak eşyaları ile gıda malzemelerini ailemize teslim ettik. Bu gibi durumlarla karşılaşan veya yardıma ihtiyacı olan herkes şubemize başvurabilirler. Ayrıca hayırseverlerimizi de daha çok ihtiyaç sahibine ulaşabilmek adına Kızılay’a bağış yapmaya davet ediyorum.” dedi.
 
Yardımın zor günlerinde yüzlerini güldürdüğünü dile getiren aile ise Türk Kızılayı ve hayırseverlere teşekkürlerini ifade ettiler.