Haber Arşivi

5 / 0
11/01/2016

Bolu Şubesi’nden İhtiyaç Sahibi Ailelere Ziyaret

Başarılı çalışmaları ile adından sıkça söz ettiren Türk Kızılay Bolu Şubesi, mahalle muhtarları ile işbirliği yaparak ihtiyaç sahiplerini ziyaret ediyor, ihtiyaç tespiti yapıp yardım malzemesi dağıtıyor.
 
Son uygulama ile şehir merkezindeki çeşitli mahallelerde yaşayan 69 aileye şefkat elini uzattıklarını kaydeden Şube Başkanı Op. Dr. Hüseyin İka, “Kızılay şubesi olarak ihtiyaç sahibi insanlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Bunun için yönetim kurulu üyelerimiz, gençlik kolları üyelerimiz, kadın kolları üyelerimiz ve şube çalışanlarımızdan oluşan bir komisyonla ve toplum lideri kabul ettiğimiz mahalle muhtarlarımızın da desteği ile şu ana kadar 9 mahallede 69 aileye ulaştık. Bu ailelerimize de her türlü gıda, giyim, zekât, çocuk bezi, hasta bezi gibi çeşitli yardımlarda bulunduk. Bolu’daki merhamet eli olarak çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz” dedi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ