Haber Arşivi

5 / 0
11/01/2016

Geleceğin Kan Bağışçılarına Adana Şubesi’nden Destek

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılayı Adana Şubesi işbirliğiyle yürütülecek olan Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı Projesinin ilk etkinliği İsmail Hakkı Polat İmam Hatip Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.
 
12 okulda uygulanacak olan, 15 bin öğrenci ve ailelerine ulaşılması hedeflenen proje için açılış etkinliğinde misafirler, öğrencilerden oluşan bir orkestra ile karşılandı. Etkinlikte bir konuşma yapan Şube Başkanı Ramazan Saygılı, “Bu projemizle kanın acil bir ihtiyaç değil, sürekli bir gereksinim olduğu gerçeğinden hareketle, güvenli ve yeterli kan tedariki için ülkemizdeki, gönüllü, düzenli ve karşılık beklemeyen kan bağışçılarının sayısını artırmayı amaçlıyoruz” dedi.
 
Kan bağışı ile ilgili eğitimin ardından veli, öğretmen ve mahalle sakinleri kan bağışına yoğun ilgi gösterdi. Proje Adana’da 173 ünite kan bağışı ile başarılı bir başlangıç yaptı.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ