Çocuklar Üşümesin Diye Öğrencilerden Battaniye Bağışı

13/01/2016 Paylaş:   

Ankara Yücetepe İlkokulu öğrencileri, ülkemizde misafir olan Suriyeli çocuklar başta olmak üzere, kış soğuklarından korunmaya ihtiyacı olan çocuklar için aldıkları battaniyeleri Türk Kızılayı’na teslim ettiler.
 
Kızılay Genel Merkezi’nde gerçekleşen törene öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı. Yücetepe İlkokulu 4/E sınıfı öğrencilerinin harçlıklarından biriktirdikleri parayla satın aldığı battaniyeler Türk Kızılayı Genel Müdür Yardımcısı Alper Küçük’e teslim edildi.
 
Öğrencilerin harçlıklarını biriktirerek satın aldıkları battaniyelerin birçok yardımdan daha kıymetli olduğunu vurgulayan Küçük, “Hepinizin kocaman yüreği olduğunu biliyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Bu battaniyeleri en kısa sürede ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştıracağız. Eminim sizlerin gönderdiği battaniyelerle ısınacak olan çocuklar sizlere sonsuz teşekkür edeceklerdir” dedi.
 
Her yıl farklı bir yardım kampanyası düzenlediklerini belirten öğrenciler ise, bu yıl Türk Kızılayı aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmaya karar verdiklerini söyledi. “Kıyafet alsaydık bir kişi ısınacaktı ama battaniye ile üç kişi sıcak kalabilir diye düşündük” diyen öğrenciler, tören sonunda okudukları Kızılay şiiriyle, Kızılay bayrağını geleceğe taşıyacaklarının sözünü de vermiş oldular.