Haber Arşivi

5 / 0
14/01/2016

Canik Şubesi’nin Yardımları Artıyor

Türk Kızılayı Canik Şubesi, diğer sivil toplum kuruluşları ile Kızılay şubelerinin desteğini aldıkça daha fazla ihtiyaç sahibine yardım eli uzatıyor. Şubeye son olarak Merter Şubesi, Kadınları Güçlendirme ve Destekleme Derneği ile Samsun Sinoplular Derneği’nden destek geldi.
 
Her iki derneğin üyeleri tarafından örülen kazakları teslim alan Şube Başkanı Hatice Örs, bağışları en kısa sürede ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştıracağının sözünü verdi.
 
Türk Kızılayı Merter Şubesi’nin gönderdiği 200 kişilik kışlık kıyafet ile Canik Şubesi’nin gönüllüleri tarafından temin edilen kıyafetler Hacınaipli Ortaokulu’ndaki ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtıldı. Dağıtım çalışmasına Merter Şube Başkanı Ercan Tan da eşlik etti.
 
Toplumun Her Kesimine Yardım
 
Canik Şubesi sosyal yardım faaliyetleri kapsamında Samsun Cezaevi’ndeki mahkûmlara da giysi yardımı yaptı. Ayrıca mahkûm çocukları için de Sevgi Bohçası dağıtan Şube, Roman vatandaşlarının yaşadığı evleri ziyareti sırasında da yeni doğum yapan annelere Sevgi Bohçası verdi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ