Tokat Şubesi’nden İki Önemli Etkinlik

14/01/2016 Paylaş:   

Türk Kızılayı Tokat Şubesi gençlik Kolları üyeleri “Görme Engelliler Haftası” nedeniyle gözleri kapalı olarak bir yürüyüş etkinliği gerçekleştirdi. Şubenin bir diğer etkinliği ise, ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık kıyafet dağıtımı oldu.
 
Niksar yolundan Cumhuriyet Meydanı'na gözleri kapalı yürüyen Kızılaycılar, görme engelli vatandaşları anlamaya ve farkındalık oluşturmaya çalıştı. Yürüyüşün ardından görme engelli gençlerin hazırladığı resimler Cumhuriyet Meydanı'nda sergilendi.
 
Gençlik Kolları Başkanı Kübra Okudan, “Engelli olmak hayat şartlarında zor durumda olmak anlamındadır. İnsanların ruhsal ve fiziksel engelleri dolayısı ile sıkıntılarının giderilmesini biz Kızılaycılar olarak görev olarak algılamaktayız” diye konuştu.
 
“Okulumu Seviyorum”
 
Tokat Şubesi, Merter Şubesi işbirliğinde “Okulumu Seviyorum” projesi kapsamında Sulusaray Tekkeyeni Köyü İlkokulu’nda program gerçekleştirdi.
 
Şube Başkanı Hüseyin Yapıcı, “Bizler birbirine kenetlenmiş bir aileyiz. Bu nedenle bu programda emeği geçen değerli başkanımız Ercan Tan’a teşekkür ediyoruz. Bizler bu proje kapsamında Tekkeyeniköy İlkokulu’na kışlık bot, giyim, kırtasiye malzemeleri, çanta, eğitim kitapları, okul için soba, kömür, sınıf tahtası ve benzeri malzemelerimizi dağıttık. Daha birçok köy okuluna da bu program kapsamında yardımlarımız devam edecek” dedi.