Bolu Şubesi’nden Genç Butik

14/01/2016 Paylaş:   

Üniversite öğrencilerine ücretsiz kıyafet hizmeti veren Türk Kızılayı Genç Butik’e bir yenisi Bolu’da eklendi. Bolu Şubesi tarafından Abant İzzet Baysal Üniversitesinde butik açılışı gerçekleştirildi.
 
Gölköy Kampüsü'nde bulunan Aktivite Merkezi'nde hizmete giren mağazanın açılışını Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun ve Şube Başkanı Hüseyin İka yaptı. Mağazadan tüm öğrencilerin yararlanabileceğini belirten İka, şunları söyledi:
 
“Öğrencilerimiz öğrenci kimlik kartlarıyla buraya gelerek kıyafet alabilecekler. Butik, Salı ve Perşembe günleri 13.00-16.00 saatleri arasında açık olacak. Tüm kıyafetler hayırseverler ve bazı markalar tarafından bağışlandı. Hepsi sıfır ürünler. İkinci el ürün asla bulundurmuyoruz. İhtiyaç sahibi öğrencilerin gelip kıyafetlerden alarak bu duyarlılığı göstereceklerine inanıyorum.”
 
Iraklı Doktordan Şubeye Bağış
 
Bolu Şubesi’ne Londra’da yaşayan Irak asıllı doktordan bağış geldi. Suriye ve Iraklı sığınmacılar için kullanılması şartıyla 10 bin dolar bağışlandı.
 
Abdullah El Hasso adlı doktor, Bolu’da yaşayan kuzenini ziyareti sırasında Bolu Şube Başkanı Hüseyin İka’dan sığınmacılar hakkında bilgi almış, yaşananlardan çok etkilenmişti. Londra’ya döndükten sonra Bolu Şubesi’ne teslim edilmek üzere kuzenine para transfer eden Hasso’nun isteği yerini getirildi. Söz konusu bağış tutarı Başkan İka tarafından teslim alındı. Doktor Hasso adına hazırlanan teşekkür belgesi ise bağışçının kuzenine teslim edildi.