Haber Arşivi

5 / 0
20/01/2016

Irak’ta Kız Çocuklarına Kışlık Bot

Ülkelerinde göçmen durumuna düşen Iraklılara kış nedeniyle yardımlarını artıran Türk Kızılayı, mağdur ailelere yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle kış soğuklarından olumsuz etkilenen çocuklar için kıyafet dağıtımı gerçekleştiren Türk Kızılayı, bu defa Zaho Bersiva kampındaki 860 kız çocuğuna kışlık bot dağıttı.
 
Yerel makamlarla iletişim halinde ihtiyaç sahiplerini tespit eden ve Türkiye’den gönderilen yardım malzemelerinin dağıtım organizasyonu yapan Türk Kızılayı, son dönemde kışlık giysi yardımlarını artırdı. Kuzey Irak bölgesindeki kamplarda yoğunlaşan yardım çalışması kapsamında çocukları da unutmayan Kızılay, kışlık bot yardımlarını sürdürüyor. Son olarak Bersiva kampında da yardım çalışması gerçekleştirildi. Kamptaki 860 kız çocuğuna kışlık bot dağıtıldı. Kızılay çalışanları botları kendi elleriyle çocuklara giydirdi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ