Çocuklar Köstebekgillerin Galasında Kızılay’la Buluştu

22/01/2016 Paylaş:   

Ankara, İstanbul ve Bursa’da gerçekleştirilen Köstebekgiller filminin galasına gelen çocuklar Türk Kızılayı’nı yakından tanıma fırsatı buldu.
 
Köstebekgiller “Gölge’nin Tılsımı” filminin Ankara’daki galası TAURUS alışveriş merkezinde gerçekleştirildi. Galaya film oyuncularının yanı sıra Türk Kızılayı Genel Sekreteri Av. Ayşegül Genç, Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu, Genel Müdür Yardımcıları Kadir Bulut ve Alper Küçük katıldı. Çok sayıda çocuğun da geldiği filmin kokteylinde Türk Kızılayı tarafından üzerinde film karakterlerinin bulunduğu tişört ve şapka hediye edildi. Kızılay madensuyunun tadına da bakan çocuklar Türk Kızılayı’nın kumbarasına bağış yaparak yardım etmenin sevincini yaşadılar.
 
“Çocuklarımıza Kızılayımızı tanıtmış oluyoruz”
 
Köstebekgiller filminin galasında çocuklarla buluştuklarını belirten Genel Sekreter Av. Ayşegül Genç, “Çocuklarımızın Kızılay’ı tanımaları konusunda Köstebekgiller filminden de destek alıyoruz. İnşallah onlarda güzel hatıralar oluştururuz. Bundan sonrasında ise film karakterlerini gördüklerinde Kızılay’ı hatırlayacaklar. Bu tür projelerle çocuklarımıza Kızılayımızı tanıtmış oluyoruz.” dedi.
 
“Kızılay’ın iyi insanlara ihtiyacı var”
 
Kızılay’ın iyi insanlara ihtiyacı olduğunu vurgulayan Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu, “İyilik çocukluktan itibaren geliyor. Köstebekgillerin filminde iyiliği güzel ahlakı öğreten karakterlerle beraber olmak Kızılay’a düşer dedik. O yüzden bizde filmin destekleyenleri arasındayız. Tabi çocuklar için Köstebekgiller güzel karakterlerden oluşuyor. Aile olmayı, iyilik yapmayı ve kötülükten uzak durmayı öğütlüyorlar. Kızılay da iyiliğin olduğu her yerde olduğu için çocuklarımıza bir nebze olsun iyiliği hatırlatmak için buradayız.” ifadesinde bulundu.
 
Kızılay’ın yardımlaşmanın sembolü olduğunu söyleyen filmin oyuncuları da herkesin destek olması çağrısında bulundular.