Etimesgut’tan Kan Bağışına Büyük Destek

27/01/2016 Paylaş:   

Havaların soğumasıyla birlikte kan bağışında yaşanan düşüşe Ankara’nın Etimesgut ilçesi sessiz kalmadı. Türk Kızılayı Etimesgut Şubesi’nin öncülüğünde ilçedeki kurumlar kan bağışı çalışmalarına destek vermek için “Etimesgut’un Sana-Kana İhtiyacı Var” kampanyası başlattı.
 
Türk Kızılayı Etimesgut Şubesi’nin girişimleriyle Eryaman Kooperatifler Birliği Ortaokulu’nda organize edilen kan bağış etkinliğine Kaymakam, Belediye Başkanı ve çeşitli kurumlardan temsilciler ile öğretmenler katıldı.
 
Kan bağış etkinliği öncesi katılımcılara kan bağışının önemi hakkında sunum yapıldı. Ayrıca kemik iliği bekleyen hastalara uygun iliği bulmak için başlatılan TÜRKÖK Projesi hakkında da bilgi verilen etkinliğin devamında kurum temsilcileri başta olmak üzere öğretmenler ve vatandaş kan bağışında bulunmak için sıraya girdi.
 
Kan bağışının önemine dikkat çekmek için düzenlenen etkinliğe yıl boyunca destek vereceklerini belirten paydaşlar, benzeri büyük kan bağışı organizasyonlarını sıkça tekrarlama kararı aldılar.