Haber Arşivi

5 / 0
27/01/2016

Etimesgut’tan Kan Bağışına Büyük Destek

Havaların soğumasıyla birlikte kan bağışında yaşanan düşüşe Ankara’nın Etimesgut ilçesi sessiz kalmadı. Türk Kızılayı Etimesgut Şubesi’nin öncülüğünde ilçedeki kurumlar kan bağışı çalışmalarına destek vermek için “Etimesgut’un Sana-Kana İhtiyacı Var” kampanyası başlattı.
 
Türk Kızılayı Etimesgut Şubesi’nin girişimleriyle Eryaman Kooperatifler Birliği Ortaokulu’nda organize edilen kan bağış etkinliğine Kaymakam, Belediye Başkanı ve çeşitli kurumlardan temsilciler ile öğretmenler katıldı.
 
Kan bağış etkinliği öncesi katılımcılara kan bağışının önemi hakkında sunum yapıldı. Ayrıca kemik iliği bekleyen hastalara uygun iliği bulmak için başlatılan TÜRKÖK Projesi hakkında da bilgi verilen etkinliğin devamında kurum temsilcileri başta olmak üzere öğretmenler ve vatandaş kan bağışında bulunmak için sıraya girdi.
 
Kan bağışının önemine dikkat çekmek için düzenlenen etkinliğe yıl boyunca destek vereceklerini belirten paydaşlar, benzeri büyük kan bağışı organizasyonlarını sıkça tekrarlama kararı aldılar.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ