Haber Arşivi

5 / 0
01/02/2016

Kastamonululardan Türkmenlere 3 Tır Yardım

Bayırbucak Türkmenlerine rejim güçleri tarafından saldırılar arttıkça bölgeye insani yardımlar da büyüyor. Türkiye’nin dört bir tarafından gönderilen yardımlar Türk Kızılayı aracılığıyla Türkmenlere teslim ediliyor. Son olarak Kastamonu Cide Soğuksu Derneği de bu yardım kervanına katıldı ve 3 Tır yardımı Türk Kızılayı’na teslim etti.
 
Türkmenlere yardım için uzun süredir hazırlıklarını sürdüren Dernek, Üsküdar Belediyesi’nin desteğiyle 3 Tır insani yardım malzemesi topladı. Gerçekleştirilen tören sonrası yardımlar Hatay Yayladağı’na gönderildi. Yardım malzemelerini Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı Kemal Akar ve Avrasya Şube Başkanı Saadettin Çay teslim aldı.
 
Dernek yöneticilerine duyarlılıklarından dolayı teşekkür eden Kemal Akar, desteğini esirgemeyen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e plaket takdim etti.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ