Doğa Okullarından Türkmen Kardeşlerine Yardım

03/02/2016 Paylaş:   

Çatışmaların gölgesinde yaşam mücadelesi veren Bayırbucak Türkmenlerine bir yardım eli de Doğa Okulları öğrencilerinden uzandı. Ankara’daki 6 kampüste gerçekleştirilen yardım kampanyasına çok sayıda öğrenci ve velisi destek verdi.
 
Yıl boyunca gerçekleştirdiği çeşitli sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çeken Doğa Okulları, bu defa Bayırbucak Türkmenlerine yardım için harekete geçti. Türk Kızılayı ile işbirliği içinde yardım kampanyası başlatan Doğa Okulları, öğrencilerin ve velilerin duyarlılığı sayesinde binlerce parça kıyafet, oyuncak topladı. Kampanya çerçevesinde gıda malzemeleri de çadırlara bırakıldı.
 
Okul binalarının girişine kurulan çadırlara doldurulan yardım malzemeleri, öğrenci velilerinin katıldığı tören sonrası Kızılay yetkililerine teslim edildi. Ağzına kadar doldurulan çadırlardan alınan yardım malzemeleri tasnif edildikten hemen sonra Bayırbucak Türkmenlerine dağıtılmak üzere Hatay Yayladağı’nda görevli olan Kızılay ekibine gönderilecek.
 
“Öğrenciler Büyük Mutluluk Duydular”
 
Doğa Okulları Eryaman Kampüsü Okul Müdürü Murat Yöş, Türkmen kardeşlerini unutmayan öğrenciler ve ailelerine teşekkür ederken, “Öğrencilerimizin heyecanı görülmeye değerdi. Böylesi bir kampanyanın parçası olmaktan büyük mutluluk duydular. Biz de Doğa Okulları olarak bu insani acının dindirilmesi için küçük de olsa bir katkı sunmaktan büyük onur duyduk. Yardım çalışmalarımız okullarımızda bir süre daha devam edecek. Ardından ise başka sosyal sorumluluk projelerimiz gelecek” diye konuştu.
 
Yardımları teslim alan Türk Kızılayı Ankara Şube Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu da çocuklara ve velilerine tüm ihtiyaç sahipleri adına teşekkür etti. Hizanlıoğlu, “Bugün teslim aldığımız bu yardım malzemelerini bedenlerine ve cinslerine göre sınıflandırdıktan hemen sonra Hatay’a, Bayırbucak Türkmeni kardeşlerimize göndereceğiz. Bu zorlu kış koşullarında onların ihtiyacını biraz da olsa karşılayabileceğimiz için mutluyuz. Tüm Türkiye’ye olduğu gibi Doğa Okullarına da hem Türkmen kardeşlerimizi yalnız bırakmadıkları için hem de Kızılay’a güvenerek bizi aracı yaptıkları için ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.