Türk Kızılayı’ndan İhtiyaç Sahibi Anne ve Bebeklerine “Şefkat Eli”

04/02/2016 Paylaş:   

Ankara 1. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği ve Türk Kızılayı Ankara Şubesi’nin ortak projesi olan “Şefkat Eli Sosyal Mağazası”na bir yenisi Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde eklendi. Mağazadan, yeni doğum yapmış ihtiyaç sahibi anneler kendileri ve bebekleri için ücretsiz yararlanabilecek.
 
Yakın bir zaman önce Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ilki hizmete giren “Şefkat Eli Sosyal Mağazası”na bir yenisi daha eklendi. Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleştirilen açılış törenine Ankara 1. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri ve aynı zamanda Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi olan Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, Ankara 2. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Furkan Erol Karabekmez, Türk Kızılayı Ankara Şube Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu, hastane yöneticileri ve doktorlar katıldı.
 
Bağışçıların Desteğine İhtiyaç Var
 
“Projedeki amacımız, ihtiyaç sahibi hastalarımızın, hasta yakınlarımızın, yeni doğan bebeklerimizin ihtiyaçlarını buradan daha profesyonelce karşılanmasını sağlamak” diyen Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, malzemelerin ilk etapta Türk Kızılayı tarafından temin edildiğini, daha sonra bağışçılardan ürün kabulüne başlanacağını söyledi. İhtiyacı olan hastaların tespitinin, hastanede servisin sorumlu hemşireleri ya da sosyal hizmet uzmanlarınca yapıldığını anlatan Yılmaz, ihtiyaç sahiplerine ürün alırken limit konulmayacağını da vurguladı.
 
Ankara 1. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Türk Kızılayı Ankara Şubesinin ortak projesi olan “Şefkat Eli Sosyal Mağazası”nda ihtiyaç sahipleri, bağışçılardan gelen kullanılmamış kıyafetler, bebek bezi, zıbın, şampuan, ıslak mendil, oyuncak, havlu, battaniye gibi her türlü üründen yararlanabilecek. Projeler diğer hastanelere de yaygınlaştırılacak.