Ankara Şubesi Yardımlarıyla Herkesi Kucaklıyor

05/02/2016 Paylaş:   

Binlerce ihtiyaç sahibinin bulunduğu başkentte her ihtiyaç sahibi için ayrı ayrı çalışma gerçekleştiren ve bugüne kadar onbinlerce insana yardım elini uzatan Türk Kızılayı Ankara Şubesi, son dönemde iki önemli çalışmaya daha imza attı.
 
Şube Kadın Kolları üyelerinin ördüğü atkı, bere, eldiven, hırka, kazak ve benzeri kıyafetleri lösemili çocuklara hediye eden Kızılaycılar, sergiledikleri bu örnek çalışmayla farkındalık oluşturdu.
 
Şube gönüllüleri ise kendi imkanlarıyla temin ettikleri birinci el kıyafetleri bir araya getirerek, ülkelerindeki çatışmalardan kaçıp Ankara’ya gelen Türkmen soydaşlarımıza dağıttı.
 
“İhtiyaç sahibi her fert bizim için önemli. Onlara yardım konusunda elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Özellikle hastanelerde tedavi görenler için ciddi projelerimiz var. Bir masumun, bir hastanın, şefkat bekleyen bir vatandaşımızın yüzünü bir nebze olsun güldürebilmiş, ona samimiyetle yaklaştığımızı hissettirebilmişsek kendimizi mutlu hissediyor, yeni çalışmalarımız için motive oluyoruz” diyen Şube Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu, buna vesile olan şube bağışçılarına teşekkür etti.