Terör Mağdurlarına Yardımlar Hız Kazandı

08/02/2016 Paylaş:   

Diyarbakır, Şırnak, Siirt, Mardin başta olmak üzere, terör olaylarının ve beraberinde iç göçlerin yaşandığı illerde mağduriyet yaşayan vatandaşlara yönelik insani yardım çalışmalarını başlatan Türk Kızılayı, Siirt’te kurduğu koordinasyon merkezi üzerinden yardımlarını hızlandırdı.
 
Yaklaşık 10 bin kişinin ihtiyacını karşılayabilecek malzemelerin depolanmasına imkan tanıyan koordinasyon merkezinden ihtiyaç tespiti yapılan ailelere her gün yardım malzemesi sevk ediliyor. Koordinasyon merkezinden yola çıkan yardım malzemeleri bölgelerdeki Kızılay şubeleri tarafından teslim alındıktan hemen sonra terörden kaçan insanlara ulaştırılıyor.
 
Koordinasyon Merkezindeki çalışmaları yakından takip eden Siirt Şube Başkanı Yener Tanık, bölgede yapılan çalışmalarda Siirt’in üs olarak kullanıldığını belirterek, “Bölgede zarar görebilirliği en aza indirmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.
 
Giyim, gıda, temizlik ve battaniyeler Şırnak, Cizre, Silopi, Hakkari, Muş, Silvan, Batman ve Siirt’te dağıtılmaya başlandı. Dağıtımlar aralıksız sürdürülecek. Siirt’teki koordinasyon merkezi, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gönderilen yardım malzemelerin depolanması ve sevkiyatını da planlayacak.