Ankara Eczacı Odası Üyelerine Kızılay’dan İlk Yardım Eğitimi

09/02/2016 Paylaş:   

Ankara Eczacı Odası’nın üyelerinden bazılarına Türk Kızılayı tarafından ilk yardım eğitimi verildi. Ankara’da gerçekleştirilen eğitim çalışmalarına yoğun katılım sağlandı.
 
Ankara Eczacı Odası üyelerine verilen ilk yardım eğitimleri Türk Kızılayı’nın Ankara’daki İlk Yardım Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Eğitim çerçevesinde Ankara Eczacı Odası üyelerine olası iş kazaları hakkında bilgi verildi, kazalara karşı ilk müdahale konusunda uygulamalı anlatım yapıldı. Eğitim sonrasında tüm katılımcılara sertifika verildi.
 
Türk Kızılayı İlk Yardım Eğitimleri
 
Türk Kızılayı ilk yardım eğitimleri ile insanların, acil durumlar karşısında doğru bilgi ve beceriyle gereken müdahaleyi yapabilmelerini hedefliyor. İlk yardım eğitimci eğitimi almış gönüllü eğitimciler tarafından, günümüze kadar yüz bini aşkın katılımcıya eğitim verilmiştir.
 
Türk Kızılayı ilk yardım eğitimleri, Sağlık Bakanlığı İlk Yardım Yönetmeliği kapsamında, Türk Kızılayı şubelerine bağlı olarak faaliyette bulunan 33 ilk yardım eğitim merkezinde, görevli uzman eğitimciler tarafından başarıyla sürdürülüyor. Eğitim sonunda başarılı olan katılımcılara uluslararası geçerliliği de olan ilk yardımcı sertifikası verilmektedir. İlk yardım ve ilk yardım eğitimleri ile ilgili detaylı bilgi www.ilkyardim.org.tr adresinden alınabilmektedir.