‘Kırmızı’ Defileye 1 milyon 450 bin TL Bağış

11/02/2016 Paylaş:   

Türk Kızılayı İstanbul Şubesi’nin işbirliğiyle düzenlenen gecede tasarımcı Helin Avşar'ın ‘Kırmızı’ temasıyla hazırladığı, 30 elbiseden oluşan koleksiyonu açık artırma ile satışa çıktı. Elde edilen 1 milyon 450 bin liralık bağış, Özel Eğitim Sınıfı Projesi başta olmak üzere Türk Kızılayı’nın yardım çalışmalarında kullanılacak.
 
Takı ve Elbiseler Kızılay İçin Tasarlandı
 
Tasarımcı Helin Avşar’ın, ‘Kırmızı’ temalı defilesi dün akşam ‘Conrad İstanbul Bosphorus Hotel’de gerçekleşti. ‘Aşkım Kapışmak Akademi’nin ev sahipliğinde Aşkım Kapışmak’ın sunuculuğunu üstlendiği, Nida Bulut’un takı tasarımlarını gerçekleştirdiği ve Osman Gürsoy’un ise sergilenen kıyafetlerin açık artırmaya sunduğu defilede, oyuncu Çiğdem Batur podyuma çıktı. Koreografisini Uğurkan Erez’in gerçekleştirdiği gecede Helin Avşar, Türk Kızılayı yararına tasarladığı 30 parçadan oluşan kreasyonunu ilk kez görücüye çıkardı.
 
Gecenin sponsorlarından Condrad İstanbul Hotel’de düzenlenen geceye Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Genel Başkan Yardımcısı Kemal Akar,  İstanbul İl Şube Başkanı İlhami Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile sanatçı Hülya Avşar, kızı Zehra Çilingiroğlu, işadamı Kaya Çilingiroğlu, TİKAD Başkanı Nilüfer Bulut, Atlas Global Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy ve eşi Nisa Bozkurt Ersoy, Saba Tümer, Merve Özbey, Ayşegül Mermer, Cenk Eren'in yanı sıra iş dünyasından da çok sayıda isim katıldı. Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar, defileyi destekleyen kuruluşlara teşekkür plaketi takdim ederek “Kızılay'ın görevlerinin tamamı sosyal sorumluluklardan oluşuyor. Bizim bizatihi işimizi sosyal sorumluluk ve insana hizmet. İnsan merkezli. İnsan ızdırabı neredeyse Kızılay da orada. Bu anlamlı gecede olduğu gibi bu etkinlikler, işbirlikleri bu hizmetlerimize fon sağlayıp katkı sağlıyor. Hem de bir farkındalık oluşturarak sosyal sorumluluk çerçevesini, insanların ne yapabileceğini gösteriyor. Katkısı olan destekçilerimize ve İstanbul Şube Başkanım ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ederim” diye konuştu.
 
‘Kızılay’ın renkleri kırmızı beyazı baz aldım’
 
Türk Kızılayı İstanbul İl Şube Başkanı İlhami Yıldırım ise şunları paylaştı: "Aşkım Kapışmak ile Sayın Genel Başkanımızın vermiş olduğu bir iftar programında tanıştık. Yanında misafir olarak Helin Hanım da vardı. Türk Kızılay'ının yapmış olduğu çalışmaları anlattık. 'Bizler Kızılay için neler yapabiliriz?' diye sorduklarında ortaya böyle bir proje çıktı. Aşkım Kapışmak ve Akademi’nin önderliğiyle bu geceyi organize ettik. Bu geceden elde edilecek bağışlarla faaliyetlerimize, yardımlarımıza durmaksızın devam edeceğiz. Herkese çok teşekkür ediyorum." Helin Avşar da böyle bir projede yer aldığı için hem heyecanlı hem de sevinçli olduğunu belirterek "Ailem, arkadaşlarım, tanıdık, tanımadık herkes burada. Benim ilk defilem. Bir de güzel bir amaç için yapıyorum bunu, Türk Kızılayı için. İnşallah hepiniz beğenirsiniz. Çünkü çok özendim. Defilede 30 elbise var. Elbiselerin geneli kırmızı, beyaz renkte. Türk Kızılayı'nın renklerini baz aldım" diye konuştu.
 
Aşkım Kapışmak Akademi'nin desteğiyle düzenlenen gecenin sunuculuğunu da üstlenen Aşkım Kapışmak, akademi olarak dört yıldır sosyal yardım projelerine destek verdiklerini ifade ederken, bu anlamlı geceye destek veren ve bağış yapan herkese teşekkür etti.
 
Defile sonrası Osman Gürsoy ve Aşkım Kapışmak’ın gerçekleştirdiği açık artırmada Helin Avşar’ın tasarladığı kıyafetlerden 25’i ve tasarımcı Nida Bulut’un iki adet özel tasarım takısından toplam 1 milyon 450 bin TL bağış elde edildi. Geceye kızı Zehra Çilingiroğlu ve eski eşi Kaya Çilingiroğlu ile birlikte katılan Hülya Avşar, kardeşi Helin Avşar'ın tasarladığı kıyafete açık artırmada 60 bin TL satın alarak Türk Kızılayı'na bağışta bulundu.