İTT Genel Sekreter Yardımcısı Yousuf’dan Genel Merkez’e Ziyaret

12/02/2016 Paylaş:   

Dünya İnsani Zirvesi bağlamında ülkemize gelen İslam İşbirliği Teşkilatı (İTT) İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Hesham Yousuf, Türk Kızılayı Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Türk Kızılayı Genel Başkan Vekili Dr. Kerem Kınık’la bir araya gelen Genel Sekreter Yardımcısı Yousuf, yapılabilecek işbirliği alanlarını görüştü.
 
İTT İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Yousuf’a ev sahipliği yapan Genel Başkan Vekili Dr. Kınık, İstanbul’da gerçekleştirilecek olan Dünya İnsani Zirvesi ile ilgili görüşlerini aktardı. İnsani yardım alanında işbirliği yapmak istediklerini de belirten Yousuf’a Kızılay olarak her türlü desteği vereceklerini belirten Genel Başkan Vekili Dr. Kınık, işbirliği alanları ve Dünya İnsani Zirvesi kapsamında yapılabilecekler ve planlananları konuştu.
 
Hâlihazırda yürütülen insani yardım operasyonları hakkında bilgi de veren Genel Başkan Vekili Dr. Kınık, görüşme sonrasında dostluğun bir simgesi olarak Türk Kızılayı fincan takımı ve gerçekleştirilen yardım faaliyetlerinin fotoğraflarından oluşan bir almanak hediye etti.
 
Dünya İnsani Zirvesi Nedir?
 
Dünya İnsani Zirvesi’yle uluslararası insani hukuk, insani müdahale ve yardımlar alanında geleceğin gündemini belirlemesi, ayrıca bu alanda uluslararası hukuku ve uygulamayı güçlendirici norm oluşturması hedefleniyor.
 
İstanbul’da gerçekleştirilecek olan Dünya İnsani Zirvesi, 23-24 Mayıs 2016 tarihlerinde İstanbul’da Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında yapılacak.