Bayırbucak Türkmenlerine Yardım Hız Kesmiyor

15/02/2016 Paylaş:   

Çatışmaların gölgesinde yaşam mücadelesi veren Bayırbucak Türkmenlerine Türk halkının yardımları hız kesmiyor. Son olarak Fatih Belediyesi, Fatih Kaymakamlığı, AK Parti Fatih İlçe Başkanlığı, FAGİDER (Fatih Girişimci İşadamları Derneği) ve Türk Kızılayı Fatih Şubesinin katkılarıyla hazırlanan 5 Tır dolusu yardım malzemesi düzenlenen törenin ardından Türkmenlere gönderildi.
 
Fatih Camii önünde düzenlenen törene Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Hakkı Turunç, yerel yöneticiler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Suriye’de yaklaşık 5 yıldır devam eden çatışmalardan milyonlarca insanın olumsuz etkilendiğini, Türkiye’nin ilk günden beri bu insanlara yardım eli uzattığını, sahip çıktığını belirten Turunç, Türk Kızılayı’nın bu güne kadar yaptığı yardımlara ilişkin de bilgi verdi.
 
Battaniye, giyecek, gıda malzemeleri, ortopedik yatak ve mutfak malzemelerinin olduğu 5 TIR dolusu yardım malzemesi Hatay Yayladağı’ndaki sıfır noktasından Türk Kızılayı aracılığıyla Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılacak.