Avrasya Şubesi Suriyeli Çocukların Yüzünü Güldürdü

16/02/2016 Paylaş:   

İnsani yardım çalışmalarını aralıksız sürdüren Türk Kızılayı, şubeleriyle de ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürüyor.  Çalışmalarında hız kesmeyen Avrasya Şubesi ise, Kahramanmaraş’taki Suriyeli çocuklara kışlık bot ve ayakkabı dağıttı.
 
İhtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam eden Türk Kızılayı Avrasya Şubesi, iç karışıklıkların başlangıcından bu yana Türkiye’deki kamplarda yaşamlarını sürdüren Suriyelilere Amerika’daki akademisyenlerin de desteğiyle kışlık bot ve ayakkabı yardımında bulundu. Kahramanmaraş’ta bulunan kamptaki dağıtıma Türk Kızılayı Avrasya Şubesi Başkanı Saadettin Çay, Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Faruk Kütük ile Türkiye Basketbol Federasyonu ve Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Egemen katıldı.
 
“Bağışçılarımızla yüzler gülüyor”
 
İhtiyaç sahibi herkesin yanında olduklarını vurgulayan Türk Kızılayı Avrasya Şubesi Başkanı Saadettin Çay, “Türk Kızılayı olarak milletimizin gönlünden kopanı Suriye’den, evlerinden ayrılan kardeşlerimize hediye olarak getirdik. Amerika’daki akademisyenlerimizin bağışıyla bu ayakkabıları aldık. İhtiyaç sahiplerine yardım etmemizde hayırseverlerimizin desteği bizim için çok önemli. Bu sayede yüzleri güldürüyoruz. Bunun için hayırseverlerimizi, iş adamlarımızı Kızılay’a bağış yapmaya davet ediyorum. İnşallah daha çok ihtiyaç sabine ulaşmada yanımızda olurlar.” diye konuştu.
 
“Suriyeli kardeşlerimize yardım etmenin mutluluğunu yaşadık”
 
İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer şehirlerdeki herkesin Suriyelilere destek için çalışmaya devam ettiğini söyleyen Türkiye Basketbol Federasyonu ve Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Egemen ise, “Suriyeli kardeşlerimizin yaşadığı zorlukları uzaktan da olsa takip ediyoruz. Yaşadıkları acıyı paylaşmak adına elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Hayırsever dostlarımıza da bu durumu aktarıyoruz. Onlarda bize destek olmak adına bağış yapıyorlar. Türk Kızılayı Avrasya Şubesi Başkanımız Saadettin Çay da bize yardımı ulaştırmada destek verdi. Bu sayede Suriyeli kardeşlerimize yardım etmenin mutluluğunu yaşadık. Bu ayakkabıları almak için bağış yapan herkese teşekkür ediyorum. ” dedi.