Kızılay’ın 2020 Hedeflerine Şubelerden Destek

17/02/2016 Paylaş:   

Kızılayı geleceğe taşıyacak hedeflerin değerlendirildiği “Güçlü Türkiye Güçlü Kızılay” temalı toplantının ikincisi, bölge şubelerinin katılımıyla Batman’da gerçekleştirildi. 2020 hedefleri kapsamında yapılacaklar şubelerin takdirini topladı.
 
Batman Şube Başkanı Sabahattin Tezdiğ’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen bölge toplantısına Genel Başkan Yardımcısı Dr. Kerem Kınık, Genel Sekreter Av. Ayşegül Genç, Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Hakkı Turunç, Dr. Naci Yorulmaz, Denetim Kurulu Üyesi Cengiz Koç, Diyarbakır, Siirt, Şırnak ve Batman bölge şubelerinin başkan ve yöneticileri katıldı. Batman Valisi Azmi Çelik de Kızılaycıları yalnız bırakmadı.
 
“Şubelere Büyük Görev Düşüyor”
 
Türk Kızılayı’nın 2020 hedeflerinin şubelerle birlikte değerlendirildiği bölge toplantısının ikincisinde Batman, Diyarbakır, Siirt ve Şırnak şube yöneticileriyle bir arada olmaktan, hedefleri ve yeni vizyonu beraber değerlendirmekten büyük memnuniyet duyduğunu belirten Genel Başkan Yardımcısı Dr. Kerem Kınık, yeni dönemde şubeleri daha da güçlendireceklerini, bu kapsamda şubelere büyük görevler düştüğünü belirtti.
 
“Temelinde iyi bir sistem, niyet ve ihlas olan kurumlar çağlar aşar. Tıpkı Kızılay gibi. 147 yıldır bu çizgide olan Kızılay, dünya var olduğu sürece çalışmalarını sürdürecektir. Bizler bu çalışmalara bir nebze olsun katkıda bulunmakla görevliyiz. 2020 hedeflerimizi bu düşünce çerçevesinde oluşturduk. Avantajlarımızı ve dezavantajlarımızı iyi analiz ettik. Hedeflerimiz böylece şekillendi. Şimdi bunları beraberce uygulama zamanı” diyen Kınık, uluslararası platformda daha güçlü bir Kızılay için de bu hedeflerin hayata geçirilmesinin önemli olduğunu vurguladı.
 
Dünya Mazlumlarına Yardım
 
Yakın ve uzak coğrafyalarda yaşanan insani krizlere de değinen Kınık, Kızılaycıların bu acılara sessiz kalmasının mümkün olamayacağını söyledi. Mazlumların sesini dünyaya duyuran çok az sayıda ülke ve liderin olduğunu belirten Kınık, Türkiye’nin bu konuda örnek bir davranış sergilediğini belirterek, Türk Kızılayı’nın bu açıdan şanslı olduğunu ifade etti. Hedef 2020 projeleri arasında yurt dışı yardımlarının da önemli bir yere sahip olduğunun altını çizen Kınık, “Anadolu toprağının ruhunda başkasının derdini dert etme var” diyerek yardımlaşma ruhunun Kızılay’ı yücelttiğini hatırlattı.
 
Genel Sekreter Av. Ayşegül genç ise, Genel Merkez ile şubeler arasındaki iletişimi geliştirmek için yapılacak çalışmaları masaya yatırdı. Şubelerin ortaya koyduğu her projenin önemli olduğunu dile getiren Genç, hedefler arasında yer alan birçok başlığın bu nedenle şubeler ekseninde şekillendirildiğini sözlerine ekledi.
 
Toplantının ikinci bölümünde Çalıştaya ayrıldı. İllere göre gruplara ayrılan Şubeler, taleplerini ve hayata geçirmek istedikleri projeleri dile getirme imkanı buldu. Kınık, taleplerin karşılanması ve projelerin hayata geçirilmesi konusunda Genel Merkez yöneticileri olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.